21 Şubat 2018 Çarşamba

Tayland Bisiklet Yolculuğu, Ratchaburi-Phetchaburi

Tarih : 20 Şubat 2018
Başlangıç : 7:04
Varış : 12:15
Pedal Çevirme Suresi : 4 saat 7 dakika
Mesafe : 66 km
Ortalama Hiz : 16.2 km
Toplam Yolculuk Mesafesi : 1.010 kmBugünkü yolculuk kopekler haricinde gayet keyifliydi. Anoyol yerine paralel yolu tercih ettim. Yine bahçelerin, köylerin icinden geciyordu. Ama buraların dezavantaji da size yol hakki tanımayan kopekler. Artik yolunu biliyorum. Frene bastigim an duruyorlar. Ama her defasında dur kalk, geçerken bahçeleri kontrol et, bir yerden sessizce gelen kopek var mi diye tetikte ol.. valla köpeklere olan sevgim biraz törpülendi.

Neyse sonunda yeni sehrime geldim. Bu arada "buri" şehir demek. O yuzden bizdeki Eskisehir, Nevsehir gibi onlar da buri ile biten sehir sayisi cok.

Burada bu gezi boyunca ilk kez hostelde kalmaya karar verdim. Aslında uykum düzenli olsun diye tercih etmedim su ana kadar ama artik oda fiyatlari biraz artmaya baslayinca ben de iyi hostel buldukca oralarda kalabilirim. Burada Chedi View Hostel & Rooftop Bar isimli bir hostelde kaliyorum. Aslinsa hostel olarak pahali 350 baht, ama gayet guzel, odada yalnızım.

Hosteli sevince ertesi gunu de sehirde geçirmeye karar verdim. Hem de yalnızlıktan sıkılmıştım. Hostel cok dolu olmasa da konusacak arkadaslar buldum. Ayrica sehrin merkezine uzak olmayan Tham Khao Luang Cave isimli magarayi gezdim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder