7 Şubat 2018 Çarşamba

Tayland Bisiklet Yolculuğu, Thoen-Sukhothai

Tarih : 7 Şubat 2018
Başlangıç : 7:27
Varış : 17:15
Pedal Çevirme Suresi : 7 saat 14 dakika
Mesafe : 122 km
Ortalama Hiz : 16.8 km
Toplam Yolculuk Mesafesi : 324 kmMuhtemelen gezi boyunca yapmis olacağım en uzun yolculuklardan bir tanesi oldu. Aslında amacim maksimum 80-90 km yapmak. Yani öğlen 1-2 gibi bitirmis olmayi hedefliyorum. Ancak 2 şehir arasında kalacak kasaba, yer olmayınca böyle zorunluluk olabiliyor.

Bu arada sanırım son tepemi de aşmış oldum. Ilk 10 kilometrede aşmam gereken bir tepe/dağ vardi. Biraz zorlasa da sonrası hep iniş ya da düz olarak geçti. Bundan sonra dümdüz Tayland beni bekliyor.

Yolculugum boyunca gectigim yerlerde çoğu Taylandli'nin el sallayip selam verdigini, gayet sıcak olduklarini söylemem lazim. Hatta bugun motosikletli bir amca bir sure yanımda gidip sohbet etti, sonra da kahve icin evine davet etti. Ama yolum uzun oldugundan duramadim.

Bu arada 4.günümde son 40 km.de lastigim patladı. Ilk ne zaman olacak diye bekliyordum. Allahtan cok ciddi olmadığından her 7-8 km.de hava vurarak sehre ulastim. Artık şehirde hallederim.

Sukhathi'de EZ House & Cafe isimli bir hotelde oda tuttum. Gecelik 400 baht.

Sukhothai, Tayland'in ilk başkenti. 1200-1300'lu yıllarda 150 yil kadar baskentlik yapmış. Bu nedenle tarihi acidan önemli bir sehir. Burada bir kac gun kalip hem dinlenmeyi hem de tarihi yerleri gezmeyi planlıyorum.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder