23 Mart 2018 Cuma

Tayland Bisiklet Yolculuğu, Hat Yai-Kangar (Malezya)

Tarih : 23 Mart 2018
Başlangıç : 6:00
Varış : 13:05
Pedal Çevirme Suresi : 4 saat 37 dakika
Mesafe : 81 km
Ortalama Hiz : 17.5 km
Toplam Yolculuk Mesafesi : 2.157 km
Bugün Tayland'dan ayrılma vakti. Malezya'ya girişte bir sıkıntı yasar miyim diye biraz stresliyim. Bu ulke gecisleri, ozellikle karadan, ben de stres yaşatiyor hep. Daha once Malezya'ya otobüsle girdigimde bayagi bir soruya muhatap kalmıştım. Yine Singapur'a ve Laos'a girerken 1 saat extra beklemistim Turk pasaportum yüzünden.

Sabah biraz bu stresle erken çıktım yola. 50 km keyifli bir yoluculuktan sonra Padang Beza (Malezya'da Padang Besar) isimli sınır kasabasına ulastim. Onca stresimin bosuna oldugunu gördüm. Çünkü Tayland cikis islemlerim 10 dakika, bisikletle takip ettigim motorsiklet yolundan Malezya'ya giris islemlerim ise sadece 30 saniye sürdü. Kısacik surede Malezya'ya gecmis oldum. Bisikletimle de ilk sınır gecisim. Sanirim kolaylik sağlıyor bisikletli olmak.

Malezya'da saatler 1 saat ileride.. ayrica internetim olmayacak. O yüzden 1 gun önceden yer ayirtmistim bookingden. Cunku google map çalışmayacak. 30 km kadar daha bisiklet sürdüm ve Kangar isimli küçük bir sehrin 5-10 km dışında booking yaptığım motel yerine geldim. Ama bulmam en az yarim saatimi aldı. Hic bir yerde bir yazı, işaret yok. Insanlarin cogu bilmiyor, bilmedikleri gibi de beni yanlis yerlere yönlendirmeye çalışıyorlar. "Bilmiyorum" demek gercekten zor geliyor insana. Neyse sonunda buldum. Tayland'dan sonra burada otellerin fiyati artarken kaliteleri oldukça düştü. Tayland'i şimdiden özledim. (Harum Manis Country House, 66 RYM)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder