13 Mart 2018 Salı

Tayland Bisiklet Yolculuğu, Nakhon Si Thammarat-Hua Sai

Tarih : 11 Mart 2018
Başlangıç : 6:30
Varış : 11:35
Pedal Çevirme Suresi : 4 saat 22 dakika
Mesafe : 77 km
Ortalama Hiz : 17.5 km
Toplam Yolculuk Mesafesi : 1.868 kmDun kontrol ettigimde hava durumu bugünü yağmurlu gosteriyordu. Zaten dun de şehirde ogleden sonra arada yagmur yagip arada gunes acti. Ama bugun kere yagmur yagar gibi oldu, ikisi de 5 dakika sürdü.

Bugünku yaklaşık 80 km yolculugun 30 km.sini denize paralel sürdüm ama inanilmaz rüzgârlaydı. Zaten bolca ruzgar gülü gördüm. Sanırım tum yıl ruzgarli burasi. Deniz de acaip dalgaliydi. Bazi yerlerde dalgakarin suyu yola kadar ulasiyordu. Neyse ki islanmadan kalacagim yere ulastim. Hua Sai denilen kasabaya 10 km kadar uzaklikta, nehir kenarında Baan Rimnan @ Housai'de 500 baht'a bir oda buldum.

Maalesef yolculuk boyunca kacmaya çalıştığım soguk algınlığına burada yakalandim. O yuzden toplam 3 gece kaldim. Tam iyilesemesem de 3 gun yetti, sıkıldım. Resort gayet guzeldi ama kasabadan 9-10 km uzaktı. Dolayısıyla hic gidemedim. Ama allahtan resortta küçük bir cafe, restaurant vardı. En guzel yemekleri burada yedim. Fiyatlar da uygundu. Ayrıca burdaki işlere bakan aile de saolsunlar ilgilendiler benimle. Ilac, meyve verdiler. Hatta eger gece birsey olursa bizi mutlaka uyandır diye tembih de ettiler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder